İdeal Kompresör Odası best recipe for granola

Kompresörü temiz, serin, kuru bir yere yerleştirmeye çalışın. Toprak zemin üzerinde, güç dayanımı olan bir yere konulmalıdır. Komresör odası üretici firmanın önerdiği şekilde iyi havalandırılmalıdır.

 

Kompresörün emdiği hava temiz ve katı ve gaz kirliklerden arındırılmış olmalıdır.  Bu Katı veya gaz safsızlıklar istenmeyen aşınmalara sebebiyet verebilir.

 

Emmiş havasının soğuk olması önerilir. Bu nedenle kompresör binası dışında ayrı bir boru ile bu emiş hattı çekmek uygun olabilir. Ayrıca hattın korozyona dayanıklı boru sitemi ile dösenmesi ve basınç düşüşlerini minimize etmek için, ihtiyaç doğrultusunda, büyük çaplı boru kullanılması önerillir.ideal-kompresor-odasi-1

 

ideal-kompresor-odasi-2

 

ideal-kompresor-odasi-3

 

ideal-kompresor-odasi-4

Kompresör odasındaki ısı, tüm kompresörler tarafından oluşturulur. Kompresör odasının doğru havalandırılması ile bu ısı ortadamdan bertaraf edilebilir. Havalandırma tipi kompresörün büyüklüğüne göre seçilmelidir.

 

Ayrıca, hava emiş kanalı mümkün olduğunca yere yakın konumlandırılmalıdır. Kış aylarındaki olası kar ve odaya girebilecek toz veya korozif maddeler girişi dikkate alınmaldır.

 

Hava girişi karşısındaki duvarda hava çıkışını için havalandırma fan / fanları konulması gereken konulmalıdır. Bu fan, emiş kanalının karşı duvarlara, tavana yakın, yüksek bir yere yeşleştirilmelidir.

 

Emilen havanın hızı 4 m/s geçmemelidir. Termostat kontrollü fanlar kullanılabilecek en uygun fan tipidir. Bu kanal sistemi içinde basınç düşmesi, dış duvar ızgarası, hava akımı işletilen damperi, vb işlemek için boyutlandırılmış olmalıdır.

 

Havalandırma kalitesinin, oda sıcaklığını 7-10°C de sınırlayacak şekilde olması yeterlidir.

https://holistickenko.com/homemade-organic-granola/

best recipe for granola

best recipe for granola